NEAPOL – Slovenský fotbalový záložník Marek Hamšík z SSC Neapol zažije ve středu velký zápas. Na půdě obhájce vítěze Ligy mistrů Realu Madrid odehraje italský vicemistr úvodní osmifinále LM 2016/2017 a jeho slovenský kapitán se těší na Slovenské i italských fanoušků, kteří ho na Santiago Bernabeu budou podporovat.

V rozhovoru pro jeho oficiální web 29-letý špílmachr Neapole označil rekordního 11-násobného evropského šampiona za jeden z nejlepších týmů planety, ale věří v dobrý výsledek do odvety (7. března). “Je to jeden z nejlepších týmů na světě. Čísla v počtu vyhraných trofejí hovoří jasnou řečí. Jsme si vědomi, že nastoupíme proti skvělému týmu. Bude to velmi náročný zápas. Chceme ukázat co nejlepší výkon.Chceme hrát svou hru, rádi bychom potěšit naše fanoušky, “ řekl.

Na kultovním fotbalovém stadionu by měly být i tisíce fanoušků SSC, Hamšík se ale těší i na stovky Slovak: “Naši příznivci jsou fantastičtí. Jsou velmi pro nás. Jsem velmi rád, že podle mých informací v hledišti bude i několik set slovenská příznivců. Do Madridu jsou dva charterové lety, které organizují cestovní kanceláře. Na stadionu Santiago Bernabeu určitě budou i slovenské zástavy. ”

Osobně přijde podpořit Partenopei i jejich legendární bývalý kapitán Diego Armando Maradona: ” Jsme velmi rádi, že i Diego, velká postava Neapole, nám bude držet palce. Je to symbol.Poslední Naples proti Realu Madrid hrál v září 1987, když jsem měl dva měsíce. Bylo to v 1. kole Evropského poháru mistrů. V prvním utkání získal Real na domácím stadionu 2: 0, odvahu Sao Paola, než 84,000 diváků vedlo k 1-1 remíze. SSC neunikl slavný Diego Armando Maradona. “Hamšík, který hrál šest zápasů v aktuálním LM ve skupině v 494 minutách a skóroval dva góly, program předního utkání trenéra Maurizia Sarriho. “Jsme všichni připraveni jít. Budeme doma trénovat domů, pak se přesuneme do Madridu, kde bude náš tiskový tým večer. A ve středu se dostaneme do velké hry. Věřím, že dosáhneme dobrého výsledku. ”