TURÍN – Páteční předehrávce 28. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže mezi lídrem tabulky Juventusem Turín a AC Milán (2: 1) rozhodl domácí tým gólem z penalty v sedmé minutě nastaveného času, kterému předcházela kontroverzní situace. Za stavu 1: 1 nařídil rozhodčí David Massa v 95. minutě zápasu penaltu za ruku Mattiu De Sciglia v šestnáctce AC po pokusu Stephana Lichtsteinera odcentroval. V 7. minutě zápasu místo od brány týmu Paulo Dybala došpendí dobře. Poslal jedenáctého vynikajícího do sklenice a brankář neudělal šanci a rozhodl se o třech důležitých bodech pro hereckého mistra.Oběma trenérem chybělo v zápase několik důležitých hráčů.

Po penaltovém rozhodnutí arbitra hosté mohutně protestovali, v protestech zuřivě pokračovali i po závěrečném hvizdu . “Byl jsem blízko a viděl jsem, jak má hráč trochu nataženou ruku při centri, rozhodčí to tak posoudil a byla to penalta,” řekl záložník Juventusu miralem pjanić a pokračoval: ” Hráli jsme dobrou hru proti velmi dobrému Milanovi, který má naše komplimenty, ale zasloužili jsme si, abychom vyhrál. ” Brankář Milánčania Gianluigi Donnarumma netajil rozčarování před novináři: “To není možné.Vždy oni! ” Pjanič reagoval na jeho slova: ” Nevím, upřímně, o čem mluví. Když jsme se setkali na San Siru, neuznali nám regulérní gól. Ze čtyř duelů v této sezoně obdiv týmy vyhráli po dva. ”

Trenér Turínčanov Massimiliano Allegri viděl dění na hřišti takto: ” Juventus si zasloužil vítězství proti Milánu, které se nikdy nevzdává. “ k penaltě se nevyjadřoval, protože situaci neviděl. Dokonce neviděl ani to, jak ji Dybala realizoval: “Byl jsem už v tunelu, raději jsem to nechtěl vidět.Paulo to udělal dobře, protože není jednoduché kopat jedenáctku proti takovému brankáři, zejména ve formě, v jaké byl. ” Podle slov trenéra byl výkon Juventusu v zápase jeden z nejlepších v sezóně 2016/2017. < em> “V druhém poločase jsme soupeři dovolili pár protiútoků, ale utvořily jsme si množství šancí, abychom se dostali do vedení. Jsem však spokojen s výkonem, nyní se můžeme s větším klidem připravovat na úterní duel Ligy mistrů proti Portu, “ konstatoval Allegri.

kormidelník AC Milán Vincenzo Montella se omluvil za to, že Carlos Bacca se pokusil zaútočit na rozhodčího Davida Massu, kterému sám bránil v tom, aby tak učinil. “Každý má svou interpretaci, ale chci se omluvit za situaci na konci.Stěžovat se nikam nechodí, nemá smysl. Musíme zůstat klidní a přijmout, že soudci dělají chyby. Zdá se, že je v naší prospěch…Tam je rozdíl mezi penalizací deset minut před koncem a 95 minut. ” Na zápas Margo Montella řekl: ” Měli jsme šanci vedení a vítězství. Výkonnost v každém případě posílila naše sebevědomí a víru v sebe. Jsme stále ve hře o Evropě. Proč je Juventus tolik před námi? Má silnou náladu a je zvyklý na vítězství, má takovou mentalitu. Pracujeme na tom, my věříme, že bude růst. ”