Kremenčuk.

O vyrovnávající bod pro tým kapitána Miloslav Mecir se zasloužil slovenský lídr Lukáš Lacko, který si ve druhé páteční dvouhře poradil s ukrajinskou dvojkou Sergijo Stachovským ve čtyřech setech 6: 2, 5: 7, 7: 6 (5 ) a 6: 4. V úvodním singlu zdolal Alexandr Dolgopolov daviscupové debutanta Andreje Martina hladce ve třech setech 6: 2, 6: 2 a 7: 5.

V důležitém sobotní čtyřhře se začátkem ve 13.00 SEČ by v domácím týmu měli nastoupit Denis Molčanov s Iľljom Marčenko, v slovenském dresu se představí debli specialisté Filip Polášek s Igorem Zelenaya.

Lacko v úvodním setu díky kvalitním return třikrát prolomil podání Stachovského a získal ho jasně ve svůj prospěch.Ve druhé etapě vedl trenéra Ladislava Šimona 5: 3, ale Stachovský vyhrál čtyři zápasy v řadě a vyrovnal se na 1: 1. Ukrajinci se dostali na koně, začali skórovat na síti av třetím setu udělali vedení 5: 3. Lacko však zaklepal, zarazil se na 5: 5 a přinutil sekretáře k úspěchu. Ve zkrácené hře hrál 3: 5, ale pak vyhrál čtyři body za sebou. Ve čtvrté sezóně ustoupil Lacko do Stachovského v pátém utkání proti 3: 2 a hra už skončila. Za stavu 5: 4 poprvé udělal první mechbal a vyrovnal Stachovského rovnováhu na 2: 0.V roce 2011 ho Basilejský turnaj porazil ve dvou sadách 7: 5, 6: 4.

Slovensko vstoupilo do Kremenčuku bez nejlepšího zpěváka Martina Kližana, který má zraněnou ruku, lékaři diagnostikovali zánět šlach. V historii daviscupu dochází k druhému vzájemnému boji mezi Ukrajinou a Slovenskem. Vítězové Miloslava Mečíř vyhrál v září 2011 2. kolo soutěže o účast v 1. euro-africké zóně v NTC 4: 1 v Bratislavě.Hrdina zápasu byl pak Kliman, který vyhrál oba singly, třetí bod přidali debataři Polášek Zelenay.

Alexandr Dolgopolov – Andrej Martin 6: 2, 6: 2, 7: 5

Sergijo Stachovskij – Lukáš Lacko 2: 6, 7: 5, 6: 7 (5), 4: 6

sobota 13.00: Denis Molčanov, Ilja Marčenko – Filip Polášek, Igor Zelenay