BRATISLAVA. Německé tenistky v úterý trénovali na víkendový zápas 1. kola světové skupiny Poháru federace proti Slovensku už v kompletním složení.

K Angelique Kerberová a Andrea Petkovicová se připojili i Julia Görgesová a deblová specialistka Anna-Lena Grönefeldová, která v neděli vyhrála čtyřhru na turnaji WTA v Paříži.

Kapitánka německého fedcupového týmu Barbara Rittnerová považuje družstvo Matěje Liptáka za velmi silného soupeře, jednotka domácího týmu Dominika Cibulková hraje podle jejích slov nejlepší tenis v kariéře. Cibulková ve formě, Hantuchová zkušená

“Bude to podle mého názoru nejkvalitnější a nejzajímavější duel 1. kola světové skupiny. Dominika Cibulková hraje v životní formě, na Australian Open postoupila až do finále dvouhry.Hantuchová je velmi zkušenou hráčkou, své kvality má i Magdaléna Rybáriková, “řekla Rittnerová na úterní tiskové konferenci.

” Šance vidím 50:50, všechny zápasy jsou otevřené. Mrzí mě, že se nám zranila Sabine Lisická, ale naštěstí mám k dispozici další kvalitní hráčky. V bratislavském NTC jsme zatím absolvovali tři tréninky a podmínky jsou perfektní. Prostředí je velmi příjemné, hotel je nedaleko haly.Zatím jsme si ještě neměli čas podívat město, ale určitě tak uděláme v nejbližších dnech, “dodala Rittnerová.

Kerberová v lednu na turnaji WTA v Sydney poprvé v kariéře zdolala Cibulková a věří, že jí tento triumf pomůže i ve fedcupovom zápase.

“Nad Dominikou jsem zvítězila před třemi týdny a doufám, že to bude pro mě psychologická výhoda. Pohár federace je však něco zcela jiného než běžný turnaj. Na každý fedcupovej duel se velmi těším, reprezentovat Německo je pro mě čest. Tvoříme dobrou partu, navzájem se povzbuzujeme. Povrch NTC je trochu jiný než na Australian Open, přece jen je to hala, ale vyhovuje mi, “řekla světová devítka.Dvojkou bude Petkovičová

Německou dvojkou by měla být Petkovičová, která se po pauze zaviněné zraněním postupně opět prodírá mezi světovou špičku.

“Slovenky budou tvrdým oříškem. Dominika nepostoupila do finále Australian Open náhodou, ve většině zápasů dominovala. Viděla jsem na vlastní oči její osmifinálový zápas s Marií Šarapovovou, hrála v něm výborně. Hantuchová je velmi ostřílenou hráčkou. S Magdou Rybarikova jsem dvakrát prohrála, takže mám jí co oplácet, kdyby v Bratislavě přišlo k další vzájemné konfrontaci. ”

Sobotní i nedělní program odstartuje v NTC o 13.00. Ve fedcupovej historii půjde o třetí vzájemný zápas obou zemí, stav je nerozhodný 1: 1.Slovenky byly loni blízko k postupu do finále, když po úvodních dvouhrách vedly v semifinále v moskevském Krylatskom nad favorizovaným Ruskem 2: 0.

Družstvu kapitána sami Tarpiščeva se však nakonec podařilo otočit nepříznivý vývoj. Němky se vrátili mezi osmičlennou elitu díky triumfu 3: 2 nad Srbskem. Pokud Slovenky v druhý únorový víkend uspějí ,, v semifinále nastoupí 19.-20. dubna opět doma proti vítězi souboje mezi Austrálií a Ruskem.