Romelu Lukaku získal cíl, který pravděpodobně očekával, a Ross Barkley cíl, který rozhodně potřeboval, protože Everton signalizoval důležitý krok v jejich vývoji pod Ronaldem Koemanem. Vedení 2-0 proti West Ham United bylo znamením pro Everton, který se v minulej sezoně dostal na Goodison Park. Jenom Slaven Bilicova obrana se tentokrát zhroutila. Everton našel úlevu nejen v první vítězství v šesti zápasech, ale v příspěvku Barkleyho, který se podílel na průlomu, začal a dokončil tah, který zapečetil vítězství a druhý byl odepřen pouze vynikajícím saverem od Adriána.Byla to včasná reakce na kritiku jeho koncového produktu a mluvení o Wayne Rooneyovi, který se vrátil k Goodisonovi, oba vyzařovali z Koemana. Chelsea Eden Hazard a Diego Costa se obrátili na styl, aby potopili Southampton Read more

“Bylo to jeden z jeho nejlepších zápasů této sezóny, “řekl manažer Everton. “Pracoval tvrdě, bojoval proti útoku, byl důležitý ve hře a Adrián udělal neuvěřitelné záchrany v prvním poločase a pak zaznamenal druhý gól. Byl to opravdu hráč za obranou a přední stranu, kterou vytvořil. “Goodison byl také svědkem kontrastu mezi Koemanem a jeho předchůdcem v Evertonu, když West Ham zaplatil za defenzivní výpadky a za opakované chyby před branou .Zůstalo sedm minut a Koeman nahradil křídlo, vlivný Yannick Bolasie, s obráncem Phil Jagielkou, aby uzavřel zábavnou soutěž. Minulý rok Roberto Martínez nahradil křídla Aarona Lennona s útočníkem Oumar Niasse 76. minutu s Evertonem vedoucí 2: 0. West Ham reagoval třemi cíly a Martínezův vztah s Goodisonovým davem se nikdy nezotavil. Nebude se opakovat, neboť Everton, který označil výroční výročí smrti Howarda Kendalla, znovu objevil svou špičku a cestu k výhře. Facebook Twitter Pinterest Romelu Lukaku slaví bodování s Kevinem Mirallasem. Foto: Carl Recine / Reuters

Pro Bilice se ukázalo jako mučivé odpoledne.West Ham začal s důvěrou hodnou týmu s třemi rovnými vítězstvími a lepšími útočnými možnostmi, ale jejich hrozba a koncentrace se zhoršily po intervalu, jak Everton doručil lekci v bezohlednosti. Lukaku otevřel bodování se svým devátým cílem v 11 vystoupeních proti Hammers a s hostitelskými ostrými protiútoky, snaha návštěvníků o ekvalizér je nechala vystavena.

“Drsný? Ne, “řekl Verdikt manažera West Ham. “Byli smrtící nebo zralí nebo krutější. Když jim bylo něco nabídnuto, vzali to okamžitě, což jsme neudělali, když jsme vytvořili nebo udělali chybu. Existuje hořká strana, protože bychom měli z této hry něco vydělat. Před zápasem jsem měl pocit a v polovině času to bylo něco pro nás.Hrál jsme nějaký dobrý fotbal, vytvořili jsme nějaké šance a cítil jsem, že jsou opravdu zranitelní vzadu, obzvláště na začátku hry, ale pak jsme dali gól. Ale ne ostře, nemůžu obviňovat nikoho jiného než nás. Není to rozhodčí ani smůla. Bylo to všechno 50-50. Nepřijali jsme to. “

Pedro Obiang vyprázdnil slavnou šanci, kterou vytvořil Dimitri Payet, a Michail Antonio a Manuel Lanzini měli v prvním poločase z Evertona gól. nelze konvertovat. Joel Robles, zastupující zraněného Maartena Stekelenburga, si zaslouží za to, že jeho čistý list zachránil Antonio a kapitán Mark Noble.

Everton nervózně otevřel, ale vylepšil se, jak hra hrála.Barkley si myslel, že otevřel bodování, když shromáždil Bryan Oviedo na zádech vlevo, vstoupil dovnitř Winston Reid a střílel mocně od 12 yardů. Míč se odrazil po cestě, ale Adrián nějakým způsobem četl let, aby se převrátil s úžasným reflexem. Reid měl Lukaku velkou kontrolu v prvním poločase, ale jejich změna role byla rozhodující při rozhodování o výsledku ve druhém. Belgický mezinárodní přeměnil svůj nevyhnutelný gól proti West Ham kvůli sérii obranných chyb spolu s rychlým – přemýšlel Bolasie. Reid podal svůj tým pod tlakem se slabým odbavením, které umožnilo Barkleymu založit Seamuse Colemana za nízkou jízdu, kterou Adrián odstartoval po jeho levici.Reid a Aaron Cresswell opustili volnou míč druhou a Bolasie se chytil na nerozhodu, aby se posunul a ohnul míč zpět přes branku. Lukaku, stojící nahoře a před otevřeným gólem, přikývl domů. Everton 2: 0 West Ham United: Premier League – jak se to stalo Číst dál West Ham byl re-energizován představením André Ayew a téměř vyrovnaná, když se Ashley Williams pod nátlakem Antonia, kterému Robles popřel. Antoniovi dva spoluhráči, lepší umístění uvnitř, byli méně než ohromení. Návštěvy návštěvníků na vyrovnávači nechali otevřené Evertonovy kvalitě na pauze a Barkley začal a dokončil tekoucí pohyb, když se odvrátil ze dvou výzev v centru kruhu a postříkali míč po pravém kanálu pro Lukaku.Útočník vystřílel na linii a udělal perfektní kříž k zadnímu sloupu, kde Barkley dorazil neoznačený a porazil Adriána s přesným půlvalem do spodního rohu.