“Udělal jsem mu všechno, abych mu pomohl, ale skutečnost spočívá v tom, že hraje v lize, která nemá moc,” říká 68letý. “A počet gólů, které zaznamenává, je méně důležitý, protože s kvalitou, kterou má, je v této lize povinen změnit.” Ventura samozřejmě má právo zvolit si jakéhokoliv hráče on si přeje a není pochyb o tom, že standardy Major League Soccer zaostávají za špičkovými evropskými ligami na světě.Ale písemně jako někdo, kdo profesionálně hrál a trénoval v Severní Americe a Evropě, odmítl MLS jako ligu, která “nepočítá hodně” je regresivní řízení a takový, který by mohl poškodit šance Azzurimu na to, aby se dostal do Ruska. Giovinco nevybral pro Itálii, protože MLS ‘nezáleží moc’ Přečtěte si více

Giovinco hraje v nepochopené lize. Ti, kteří žijí mimo severní Ameriku, často porovnávají MLS s mistrovstvím v Anglii nebo ligou jedna a myslí si, že talent není jednoduše tak dobrý, jako je Premier League nebo jakákoli jiná významná evropská liga. Ale chybí to. MLS nezaměřuje na Premier League, ale to neznamená, že je to horro show. Problémem není nedostatek talentu, ale spíše, že většina evropských očí je surový, netrénovaný a neviditelný talent.MLS je nejrozmanitější profesionální sportovní ligu v Severní Americe, kde hráči pocházejí z 59 zemí, ale problém je, že nejvíce pochází z neevropských národů, zejména ze střední a jižní Ameriky. Takže, pokud je to Andrea Pirlo nebo Frank Lampard, existuje dobrá šance, že o nich se slyšeli evropští fanoušci. Ale to neznamená, že hráči nemají schopnost. Není to náhoda, že FC Dallas, jeden z nejlepších týmů v lize, je mnohonárodnostní tavicí mládež bez velkých hvězd s velkými výplatami. Facebook Twitter Pinterest

A národní tým USA dokázal, že můžete hrát v MLS a stále uspět na mezinárodní úrovni. Na Světovém poháru v roce 2014 hrálo 10 týmů USA v MLS a tým dosáhl posledních 16 bodů.Kostarika, která měla tři hráče MLS, dosáhla čtvrtfinále a byla neporažena v regulačním čase na turnaji (byli ohlášeni holandskými pokutami). Itálie, jak jsou nyní, byla tvořena téměř výlučně hráči v Serii A – vystupovali ve skupinkách. To neznamená, že zástupci MLS ve svém družstvu vás dělají světovými šaški, ale ukazuje, že můžete hrát ve státech a nadále se osvobozovat na mezinárodní úrovni.

A pak je sám Giovinco .

Měl jsem potěšení, že jsem ho sledoval mnohokrát od jeho úvodu do ligy, naposledy minulou neděli, když on sám bojoval proti NYC FC Patricku Vieiru v play-off MLS. Giovinco dosáhl 39 gólů v 61 zápasech pro Toronto FC.On dokončil pravidelnou sezónu s 17 cíli a 15 asistencí, čtvrtá nejvyšší kombinace gólů a asistuje v historii MLS. Pouze třítýdenní zranění ho zastavilo od druhého po sobě jdoucího vítězství ligy MVP. Ale tato čísla nezachycují sledování, jak žije, kde hraje téměř volnou roli, beznadějně se pohybuje kolem obránců s dokonalou přesností. Nikdo neříká, že by ovládal mezinárodní zápas, jako by udělal MLS – i když proti Lichtenštejnsku by měl polovinu šancí. Ale mohl by přesně to, co potřebuje italská konzervativní hra – neohrožený kreativní útočící hráč, který by mohl čerpat obránce a vytvářet prostor pro hráče, jako je Eder nebo Ciro Immobile, aby využili.

Existuje platný argument, že Giovinco pobírá v MLS, užívat si čas jako velkou rybu v malém rybníku.Ale to neznamená, že pro Itálii nemůže učinit užitečnou roli. On je daleko od toho, aby byl startér pro Itálii, ale díky svým schopnostem by mohl mít dopad v podobě úzkosti.

Když Giovinco zjistil, že nebyl vybrán pro nadcházející mezinárodní, byl krutý. “Mým úkolem je bodování gólů a poskytování asistence a to je to, co chci stále dělat pro [Toronto FC],” řekl. “Všechno bude nyní vítězství MLS Cupu, což je mnohem důležitější.”

Italská ztráta je zisk Kanady.