Dvaja z najväčších fanúšikov A-Ligy budú tento týždeň pretekať v strede zápasu, keď tvrdia, že je protestom voči liečbe aktívnych fanúšikov Futbalovej federácie Austráliou. Severná terasa v Melbourne Victory a Western Sydney Wanderers ‘Red and Black Bloc oznámila plány v samostatných vyhláseniach na Facebooku neskoro v utorok popoludní Bet365 stavkovanie cez mobil pokračovanie zúrivej reakcie futbalovej komunity na News Corp Australia správu pomenovanie a hanbenie 198 ľudí zakázané z A-Liga zápasy.Alan Jones na futbal násilia v Austrálii: “Je to ako v Paríži terorizmus?” Prečítajte si viac

Oba skupiny hovoria, že v určitom momente počas zápasov svojich tímov – Víťazstvo čelí Adelaide United v sobotu večer na štadióne Etihad, zatiaľ čo Wanderers budú na druhý deň na námornej stanici Mariners na štadióne Central Coast prestať fandiť a odísť zo štadióna a bude pokračovať tak, až kým sa nedosiahne “rozlíšenie”.

To by mohlo zahŕňať približne 2 000 fanúšikov na každom zápase – pravidelnú skupinu fanúšikov v domácnostiach a potenciálne čo je veľa pre tých, ktorí cestujú po pobreží.

“Niektoré veci sú väčšie ako jeden futbal.Nemôžeme naďalej ignorovať situáciu, v ktorej sú naše základné práva pokrčené a naši zakázaní podporovatelia zostávajú v tme, “vyhlásilo vyhlásenie severnej terasy. Severná terasa dokonca vymenovala ich tri požiadavky FFA – že riadiaci orgán odsudzuje správu News Corp, začne vyšetrovanie o tom, ako sa objavil zoznam zakázaných fanúšikov a zaviedol “nezávislý a transparentný” odvolací proces pre tých fanúšikov, ktorí majú pocit, že boli nespravodlivo zakázané. >

V súčasnej dobe je FFA schopný vydať zákazy Unibet športové stávky podľa vlastného uváženia bez avenue odvolania, čo už dávno bolo zdrojom nespokojnosti s fanúšikmi.

Je zrejmé, že niektorí z tých, Publikácie News Corp zvažujú súdne konanie za ohováranie.Zatiaľ čo spravodajská skupina opísala zoznam ako “futbalový hanlivý súbor”, nie všetky uvedené boli určené na násilné správanie. Červený a čierny blok poukázal na vinu za porušenie ochrany osobných údajov priamo v FFA a tvrdil niektorí z tých, ktorí boli zakázaní, neboli ani na udalostiach, pri ktorých sa údajne angažovali v protispoločenskom správaní. “Existujú povesti o tom, ako došlo k úniku, ale FFA sa nemôže vyhnúť zodpovednosti,” ich vyhlásenie bolo prečítané. “Tieto dôverné informácie spadajú do právomoci FFA a sú spoluvinníkmi vystavené.”

“Život a živobytie ľudí boli ohrozené kvôli existencii zoznamu, ktorý bol vytvorený bez riadneho postupu.Mnohí z týchto fanúšikov, z ktorých niektorí sú mladší ako 18 rokov, neboli obvinení alebo odsúdení za trestné činy. ”

” Ticho FFA je ohlušujúce. Správali fanúšikov opovrhnutie opäť a aktívna podpora po celej krajine stojí voči korporácii, ktorá vidí, že je nad zákonom. FFA zostala od správy hlboko ticho, zatiaľ čo v pondelok vydala len jednorázové vyhlásenie vedúceho A-League Damiena de Bohuna, pričom si vyhradzuje právo mať “Silné zákazy a robustné bezpečnostné plánovanie”, aby sa udržali “skutoční fanúšikovia” futbalu.