KOŠICE / LIBEREC. Čtvrtečním vítězstvím nad rakouským Klagenfurtu 2: 1 po samostatných nájezdech Košičané zpečetili svůj postup ze základní H-skupiny do play-off hokejové Ligy mistrů 2015/2016.

“Prosadit se v této době na mezinárodní scéně je velmi náročné. Jsem rád, že se nám to podařilo a hráči, diváci i celé Košice se mohou těšit na další postup,” zněla první slova trenéra Petra Oremusa.

“Toto byl náš první cíl v sezóně a těšíme se, že jsme ho naplnili. Nyní budeme čekat na losování, které nám určí dalšího soupeře,” pokračoval v rozhovoru pro klubový web Oremus.

V úvodu nové sezóny má obdivuhodnou střeleckou formu veterán Jiří Bicek.S dohromady pěti přesnými zásahy je šestatřicetiletý útočník na čele pořadí kanonýrů Ligy mistrů.

Blýskl se i ve čtvrtek. V řádném hracím čase dosáhl jediný gól mužstva. A proměnil i rozhodující samostatný nájezd. “Byl to náročný zápas,” přiznal.

“Věděli jsme, že na postup potřebujeme alespoň dva body, ale rozhodně jsme do toho nešli s tím, že budeme bránit. Směrem dozadu jsme chtěli hrát zodpovědně,” zamýšlel se Bicek.

“Dlouho jsme drželi vedení 1: 0.Klobouk dolů před brankářem Riečickým, který chytal skvěle a ještě ve třetí třetině zneškodnil jeden nájezd soupeře, což bylo klíčové, “chválil zkušený útočník.

” Potom měl Klagenfurt přesilovku, po níž se puk nějak odrazil a skončil v naší síti. Ale víra v postup byla velká a udělali jsme vše, aby se nám to podařilo. Máme z toho velkou radost. “Košice uspěli s Klagenfurtu iv prvním zápase. V Rakousku vyhráli 3: 2.

Účinkování druhého slovenského zástupce v LM skončilo ve čtvrtek. Nitran podlehli Liberci na jeho ledě 0: 2 . A v tabulce D-skupiny skončili na posledním třetím místě s jediným bodem.

“Liberec byl lepší, agresivnější, rychlejší.Vpředu jsme byli málo aktivní, ustrašení, “sportovně přiznal asistent trenéra Andrej Kmec.

” Soupeři dokáží v nasazení, plnění taktických pokynů a rychlosti odehrát skoro všechny zápasy, zatímco my s tím máme ještě problém, “dodal.