IMOLA. Představitelé závodního okruhu v Imole zahájena jednání s šéfem komerčních práv formule 1 Berniem Ecclestonem o organizaci Velké ceny Itálie – pokud slavná Monza neuspěje s prodloužením smlouvy po roce 2016. Primátor italského městečka Daniele Manca se v pondělí setkal s 84-letým Britem v Londýně, aby Přehodnotili možnost, že se Imola vrátí zpět na F1. Imola, bohužel, byla také v minulosti svědkem velké tragédie.

Imola nebyla dějištěm závodů F1 od roku 2006. Do té doby se na ní pravidelně prováděla VC San Marina.

“Chtěli jsme ukázat panu Eccleston, jak moc se chce Imola vrátit do kalendáře formule.Také chceme sehrát roli v tom, aby se zachovala Velká cena Itálie, “citoval Mance motorsport.com.

” vylíčili jsme plán na opětovnou organizaci závodů takového formátu. Odhalili jsme investice a záměry, co se chystáme udělat v příštích letech s infrastrukturou, “dodal.

Podle Manca se Eccleston líbí návrh na opětovné zorganizování velké ceny na autodromu Enza Ferrariho.” Bernie nám řekl, že nikdy nechtěl Nechte Imolu. A stále si musí pamatovat, jak ho Enzo Ferrari původně prosil, aby uspořádal závody na jeho okruhu, “prozradil Manca.

” Dalším faktorem je i ekonomika. Ecclestone se však shodl na tom, zda se F1 vrátí na Imolu.Cílem je rok 2017. ”

Ecclestone koncem února prohlásil, že v roce 2016 se závody formule 1 půjdou na historické Monze možná naposled. Důvodem jsou prý katastrofální smluvní podmínky. Imola have started talks with Bernie Ecclestone on the (F1 ___ Talk) 15. června 2015

F1 do Monzy téměř bez přestávky od roku 1950 . Výjimkou byla pouze sezóna 1980. Tehdy se VC Itálie šla v Imole.

Celkově se závody F1 uskutečnily na Monze 64-krát – je to dosavadní rekord. na druhém místě v tomto ukazateli je monacké Monte Carlo (62 ) Následovaný britským Silverstoneem (48) a belgickými Spa-Francorchamps (47).