Fotbalová asociace odhalila, že se bude příští týden setkávat s policií City of London, protože zahájí vyšetřování údajné korupce.

Během týdne, kdy Sam Allardyce opustil pozici manažera Anglie, Tommy Wright byl vyhozen Barnsley a fotbaloví manažeři jsou údajně vzali bungs v vyšetřování Daily Telegraph, FA byl frustrován v jeho pokusech o shromažďování informací z newspaper.LMA požaduje “úplné zveřejnění” vyšetřování korupce novin Přečtěte si více

Prohlášení FA říká: „Vzhledem k tomu, že tato obvinění poprvé vyšla najevo, FA spolupracovala s The Daily Telegraph a následně s policií City of London.FA zachází s veškerými obviněními této povahy vážně a je odhodlána je důkladně vyšetřit ve spolupráci s jakýmkoli jiným vhodným orgánem. Požadovali jsme úplné a neomezené zveřejnění všech dostupných materiálů z Daily Telegraph. To je ještě třeba zajistit. FA chce být v co nejkratší době schopna vyšetřovat tyto záležitosti a za tímto účelem bude FA také příští týden zasedat s policií londýnské policie. “Policie požádala o první pohled na důkazy. p>

Vývoj nastal v den, kdy Chris Coleman vyzval k tomu, aby byl každý, kdo byl shledán vinným z korupce ve fotbale, zakázán na celý život.Manažer Walesu, který hovořil v souvislosti s probíhajícími odhaleními o údajném finančním provinění, také navrhl, že je to „naivní“ si představit, že sport neprokázal nezákonné praktiky, a označil „chamtivost a nepoctivost“ za jádro problému.

Vyzval příslušné vládní orgány, aby přijaly nulovou toleranci vůči nekalým praktikantům a „zbavily se jich“ v den, kdy poslední aspekt vyšetřování telegrafních fotbalových stínů vedl k Wrightovi, asistentovi Barnsleyho asistenta, který měl své vlastní \ t smlouva ukončila následující obvinění, že přijal 5 000 liber výměnou za pomoc přesvědčit svého zaměstnavatele, aby podepsal hráče z falešné firmy Dálného východu.

Coleman sice měl pro Allardyce míru osobní sympatie, ale je otravný v potřebě vykořenit zanedbání povinné péče. “Všichni jsme zapojeni do odvětví, kde je korupce z vrcholu,” řekl. „Ale co s tím uděláme, když někdo chytí?Bude to jen rap na klouby nebo budou vyhnány? Je naivní, aby si někdo myslel, že ve fotbale není korupce, protože je všude. Není to o třídě nebo o tom, kolik vyděláte. Viděli jsme to ve vládách a ve všech ostatních sportech, ať už jde o užívání drog v atletice, cyklistice nebo gymnastice. Teď je to ve fotbale a viděli jsme věci ve Fifě. Žádný respekt k nikomu, kdo je chycen, protože lidé kradou peníze. Pokud je někdo chycen, pak by měli být z hry natrvalo odstraněni, to je dobrá noc. Pokud vyděláte 50 000 liber ročně, je to dobrý plat pro muže na ulici. Pokud vyděláváte 50 000 liber týdně, tak proč jste po více? Je to jen chamtivost a nepoctivost. Pokud existuje důkaz proti někomu a oni jsou shledáni vinnými, pak se jich zbavte ze hry.Nikdy by jim to nemělo být dovoleno. “

FA a Premier League se cítí bezmocní, aby následovali Colemanovu radu, dokud jim Telegraph neposkytne své„ neupravené “důkazy. Ačkoli tyto informace jsou v současné době v rukou policie, Asociace lídrových manažerů účinně obvinila dokument o zpoždění zahájení vyšetřování velkoobchodní korupce.To, že se jedná o „zainteresované strany“ hry, by to mimo jiné zahrnulo tvrzení, že 10 nevyslovených manažerů přijalo úplatky v převodech.

V písemném prohlášení LMA uvedla, že zůstala „velmi znepokojena“ o ohlášené korupci, ale vyšetřování, které si přejí všechny hlavní zainteresované strany ve fotbale, bylo „velmi zklamáním“, když se nedařilo, aby jim Telegraph poskytl své důkazy. Telegraph ve svém vlastním prohlášení řekl: „Telegraph Media Group prohlásila, že vydáme FA příslušné přepisy našeho vyšetřování korupce fotbalu. Naším záměrem je tak učinit. Policie však nejprve požádala o přezkoumání těchto informací.FA a Premier League si toho jsou vědomi. “

Coleman je prostě zděšen. „Nikdy jsem se nebral a nikdy jsem se k němu nedostal,“ řekl. “Nemůžu říct, že znám každého, kdo má, ale málokdy kouří bez ohně.”

Zatímco Allardyceovy komentáře tajných reportérů o vlastnictví třetích stran hráčů mu již stály jeho práci, Jimmy Floyd Hasselbaink , Queens Park Rangers manažer, je předmětem interního klubového vyšetřování poté, co také vystupoval v novinách. Telegraph tvrdil, že Holanďan požádal o poplatek ve výši 55 000 liber za práci pro falešnou společnost Dálného východu, která se snaží prodat hráče do klubu. Hasselbaink popírá jakékoli provinění a zůstává odpovědný za týmové záležitosti, zatímco vyšetřování QPR pokračuje.Klub slíbil „důkladné“ vyšetřování, ale dodal, že má „každou důvěru v našeho manažera a robustní systémy, které klub má na svém místě“.

Ve čtvrtek večer noviny také jmenovaly manažera asistenta Southamptonu Erica Blacka v jeho vyšetřování, prohlašovat, že on byl filmován nabízet rady o dávání úplatků k úředníkům v jiných klubech během rozhovoru, který byl údajně o podpisu hráči.

Southampton proto vydával prohlášení, který četl: “klub okamžitě žádal \ t , které budou zaslány, Daily Telegraph, podrobnosti tohoto článku, ale noviny odmítly sdílet jakékoli další informace.

„Dnes jsme kontaktovali FA a Premier League a hodláme úzce spolupracovat oba subjekty v této věci, jakmile se vyjasní fakta.

„Southamptonský fotbalový klub je plně odhodlán prozkoumat jakoukoli situaci, která přímo či nepřímo souvisí s naším klubem, zaměstnanci nebo širší komunitou.“