Jaký lepší způsob, jak se připomenout, že závod není vždy nejrychlejší, než s modrým soubojem v jednom z největších okruhů na světě, kde se velcí chlapci v prototypech otočili a vynechali, udeřili a vyrazili dokud nakonec po opravdové staré školní bitvě nedošlo v sobotu poslední muž v Six Hours of Spa.

V závodě, ve kterém všichni tři hlavní výrobci – Audi, Porsche a Toyota – vedli v určitém okamžiku, byla to posádka Audi No8 z Lucas di Grassi, Loïc Duval a Oliver Jarvis, finále, dvě kola před Porsche No2 od Romain Dumas, Neel Jani a Marc Lieb, kteří své vozidlo osadili na velmi nepravděpodobné místo na stupních vítězů, protože trpěli nedostatkem síly kvůli hybému problému v celém den.

Velmi zdravý dav 56,000 byl svědkem britského týmu Jarvis, který získal své první vítězství v mistrovství světa v utváření FIA, ale jen málo lidí by mohlo nazvat výsledek, dokonce i do poslední hodiny. závod na 17. čas Přečtěte si více Porsche z loňských světových šampiónů Timo Bernhard, Brendon Hartley a Mark Webber, který se umístil na pólu č. 1, měl časné tempo a Hartley nastavil nejrychlejší kolo závodu. prošel první kolo zastávek, když Sébastien Buemi a Toy ota ve vozidle No5 se rozhodla dvojnásobně střetnout své pneumatiky. Na rozdíl od Porsche a Audi, kteří se zde připravovali na přípravu Le Mans 24 Hours, Toyota se rozhodla spustit high- nastavením přítlaku, které bylo obzvláště užitečné prostřednictvím twisty bity v sektoru dva.Nicméně, jejich TS050, nové auto pro letošní rok, také jasně přešel od posledního kola u Silverstone a ačkoli chytil Bernhard na nové gumě po 12 kolech, to bylo dobré konkurenční tempo. byl tak blízko, jak se Porsche opět dostal do vedení. Bernhard udělal přední levou punkci a musel jet, osm kol, později Webber zaznamenal přesně to samé a nakonec došlo k poškození přední převodovky, která se objevila při návratu do jám s nerovnoměrně naloženým vozem. Tým ztratil jednu hodinu a 40 minut nahradit.Pátá ve třídě a 27. celkově byla jejich odměna za to, že se 919 vrátil zpět na trať. V polovině letadla Toyota No5 pod vedením Buemiových spolupracovníků Anthony Davidsona a Kazuki Nakajimy zřídila 75 sekundový náskok přes pronásledování No8 Audi a po kole 101 byli v plném proudu a hledali na hřišti, aby získali své první vítězství od listopadu 2014, kdy Davidson a Buemi vyhrál mistrovství světa. Ale připomínalo to letošní Le Mans, když obě auta vyskočily s mechanickými poruchami, ale bylo jim opět odmítnuto. Sestra No6 auto již odstoupila s elektronickým selháním, když s 1 hodinou a 54 hodinami za minutu, číslo 5, které vedlo od kola 24 a bylo 2 minuty jasné na přední straně, začalo vydávat kouř a trpělo selháním motoru.V okruhu 113 se vůz č. 8 s Jarvisem za volantem ujal vedení. S sestrou Audi, která měla zpětnou cestu po poškozeném podlahovém nástupišti a s penalizačním trestem, byl No8 konečný výrobní prototyp běží bez problému a nastavil se na výhru, ale mělo to být poslední zákrok. Pod bezpečnostním vozem nasazeným v důsledku obrovské havárie na vrcholu Eau Rouge pro Štefana Muka z Ford GT, z něhož se řidič objevil nešťastně, se Audi postavil a šel do garáže s 45 minutami. Dave se nadechlo, když se zdálo, že i jejich nabídka se nezdařila.Naštěstí změna zadní karoserie byla pouze preventivní opatření a tým vzal vlajku po 160 kolech. Po takovémto zničení povstání Alexandre Imperatori, Dominik Kraihamer a Matheo Tuscher, běží ve třídě LMP1 pro soukromé , obsadil třetí místo. Výrazný výsledek a dosažení cíle, že tam budete mít výhodu, když se výrobci setkají s problémy. S Le Mans nastaveným na červen, otázky spolehlivosti, zejména pro Porsche, kteří používají vyvinutou verzi loňského vozu který byl pro většinu sezony neprůstřelný, oproti novým modelům Audi a Toyoty. Jako předchůdce pro 24, Spa je obvykle závod na drotování spíše než hlavní test strojů.Všechny tři týmy budou sedět pro intenzivní debriefing po těchto výkonech.

Pokud jde o rychlost, je stále výhodou Porsche, se svými soupeři stále vyvíjí nové vozy, které má rychlost 919 na frontě, když se snaží obhájit loňské 24hodinové výhry. Toyota se posunula dopředu a Audi stále očekávají, že budou využívat více z hybridní síly, která se letos přesunula z setrvačníku na bateriový systém. La Sarthe nabídne mnohem komplexnější zkoušku než Lázně a může být ještě další brutální setkání. Také bylo oznámeno, že bývalý řidič a komentátor Martin Brundle, který vyhrál v Le Mans v roce 1990, v sobotu před začátkem 24 hodin soutěží o jednu hodinu jízdy podpory LMP3 pro United Autosports.